Projekt “Wdzięczni Medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale  i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic). Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu. SMS o treści MEDYK   

 https://teleexpress.tvp.pl/47318623/wdzieczni-medykom

na numer 72052

(2,46 zł z VAT)    https://caritas.pl/medycy

  • Zwracam się z prośbą zwłaszcza do wolontariuszy!!!

     Odpowiadając na zachętę Episkopatu Polski włączcie się w akcję       „Adoptuj medyka”. Radio Jasna Góra zaprasza do szczególnej modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Duchowym wsparciem pragnie objąć nie tylko polskich lekarzy, pielęgniarki, ratowników, ale wszystkich, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie ratują życie i walczą z koronawirusem.

Aby dołączyć do modlitwy za medyków można zadzwonić do Radia Jasna Góra (34 365-18-13) lub napisać mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając tylko swoje imię i miejscowość. Możemy też każdego dnia po prostu zmówić modlitwę za nich.

https://polskatimes.pl/selfie-z-placu-boju-poruszajace-zdjecia-medykow-walczacych-z-koronawirusem/ar/c1-14880573

p. Jolanta Mędza


 

Paczki od wolontariuszy na święta

Ze zbiórki żywności „TaK POMAGAM” zrobiono 49 paczek, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

 

                             

 


 
 
Na przełomie października i listopada w naszej szkole prowadzona była zbiórka środków czystości w ramach akcji "Zmyj szarość z ich życia", której organizatorem była Caritas Diecezji Siedleckiej. W efekcie zebraliśmy mydła, kremy do rąk, maszynki do golenia, żele pod prysznic, pasty do zębów oraz wiele innych środków higienicznych potrzebnych w codziennym życiu, które zostały przekazane do Centrum Caritas. Trafią one do osób bezdomnych.
  
  Wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję, serdecznie dziękujemy.

 
W poniedziałek 28 października wolontariuszki z naszej szkoły udały się na miejscowy cmentarz. Tam przeprowadziły prace porządkowe wokół pomnika upamiętniającego poległych w obronie Ojczyzny. Zapaliły też symboliczne znicze.
 
      To jedno z wielu działań zaplanowanych i realizowanych przez uczniów w bieżącym roku szkolnym w ramach wolontariatu.
 
 

 

Spotkanie warsztatowe z koordynatorem

Centrum Caritas  Diecezji Siedleckiej - p. Moniką Rybaczewską

W dniu 15.10.2019r. odbyły się warsztaty szkoleniowe w których uczestniczyli wolontariusze SKW i SKC naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z ideą wolontariatu oraz obowiązkami i prawami jakich muszą przestrzegać podczas sprawowania funkcji wolontariusza.    

         „Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"- Jan Paweł II.