Projekt “Wdzięczni Medykom” jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane Caritas Polska przez szpitale  i personel medyczny w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Zakłada on interwencyjną zbiórkę pieniędzy na niezbędne wyposażenie placówek medycznych zaangażowanych w walkę z pandemią, w tym zakup m.in. respiratorów oraz środków ochrony osobistej dla medyków (m.in. maseczek, rękawic, fartuchów i przyłbic). Zbiórka skierowana jest zarówno do darczyńców indywidualnych, jak i podmiotów instytucjonalnych i biznesu. SMS o treści MEDYK

na numer 72052

(2,46 zł z VAT)    https://caritas.pl/medycy

• Zwracam się z prośbą zwłaszcza do wolontariuszy!!!

Odpowiadając na zachętę Episkopatu Polski włączcie się w akcję       „Adoptuj medyka”. Radio Jasna Góra zaprasza do szczególnej modlitwy w intencji pracowników służby zdrowia. Duchowym wsparciem pragnie objąć nie tylko polskich lekarzy, pielęgniarki, ratowników, ale wszystkich, którzy w tym wyjątkowo trudnym czasie ratują życie i walczą z koronawirusem.

Aby dołączyć do modlitwy za medyków można zadzwonić do Radia Jasna Góra (34 365-18-13) lub napisać mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając tylko swoje imię i miejscowość. Możemy też każdego dnia po prostu zmówić modlitwę za nich.

p. Jolanta Mędza

Paczki od wolontariuszy na święta

Ze zbiórki żywności „TaK POMAGAM” zrobiono 49 paczek, które trafią do rodzin najbardziej potrzebujących pomocy.

Na przełomie października i listopada w naszej szkole prowadzona była zbiórka środków czystości w ramach akcji "Zmyj szarość z ich życia", której organizatorem była Caritas Diecezji Siedleckiej. W efekcie zebraliśmy mydła, kremy do rąk, maszynki do golenia, żele pod prysznic, pasty do zębów oraz wiele innych środków higienicznych potrzebnych w codziennym życiu, które zostały przekazane do Centrum Caritas. Trafią one do osób bezdomnych.

Wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję, serdecznie dziękujemy.

W poniedziałek 28 października wolontariuszki z naszej szkoły udały się na miejscowy cmentarz. Tam przeprowadziły prace porządkowe wokół pomnika upamiętniającego poległych w obronie Ojczyzny. Zapaliły też symboliczne znicze.

To jedno z wielu działań zaplanowanych i realizowanych przez uczniów w bieżącym roku szkolnym w ramach wolontariatu.

Spotkanie warsztatowe z koordynatorem

Centrum Caritas  Diecezji Siedleckiej - p. Moniką Rybaczewską

W dniu 15.10.2019r. odbyły się warsztaty szkoleniowe w których uczestniczyli wolontariusze SKW i SKC naszej szkoły. Uczniowie zapoznali się z ideą wolontariatu oraz obowiązkami i prawami jakich muszą przestrzegać podczas sprawowania funkcji wolontariusza.

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"- Jan Paweł II.