Szkolna wymiana młodzieży

W dniach od 29.05.17 do 02.06.2017 ośmioosobowa grupa uczniów naszej szkoły wraz z trzema opiekunami przebywała w ramach wymiany uczniowskiej w Niemczech.

W roku szkolnym 2012/2013 rozpoczęliśmy współpracę  ze Szkołą Podstawową Nashorn-Grundschule-Vehlefanz w Niemczech. W ramach współpracy szkoła nasza gościła uczniów i opiekunów niemieckich w 2014 i 2016 roku, natomiast grupa polska przebywała w Niemczech w 2013, 2015 i 2017 roku.

Podczas każdego pobytu w Vehlefanz mieliśmy okazję poznać kulturę, zabytki i tradycje  Niemiec oraz podszkolić znajomość języków obcych zwłaszcza j. niemieckiego i j. angielskiego.

Nasza podróż do Niemiec rozpoczęła się rano 29.05.2017.  Wszyscy szczęśliwie dotarliśmy na wyznaczone miejsce do Vehlefanz koło godziny 18.

Poniedziałek wieczór 29.05.2017– była pierwszym dniem, który spędziliśmy z naszymi niemieckimi przyjaciółmi i z ich rodzinami. Trzeba było przełamać pierwsze lody, co na szczęście nie było trudne. Każdy przywiózł mały upominek z Polski, który stanowił świetny wstęp do rozmowy.

We wtorek 30.05.2017 rano grupa nasza została bardzo serdecznie powitana w szkole niemieckiej. Mieliśmy okazję przekonać się, jak wyglądają lekcje w Niemczech.

Po  Południu pojechaliśmy wspólnie z naszymi kolegami i opiekunami z Niemiec do Berlina. Zwiedziliśmy Bramę Brandenburską, Pomnik Pamięci Ofiar Holokaustu, zjedliśmy smaczne lody.