Nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty

Pierwsze medale zdobyte.

19 września na IX Międzynarodowych zawodach Lekkoatletycznych dla Szkół im. H. Jakimiaka uczniowie naszej szkoły zdobyli cztery medale. Dwa w biegu na 600 m. i dwa w skoku w dal.
Gratulujemy zawodnikom i trenerowi.
Tak trzymać.

Sprzątanie świata 2017

24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem: „Nie ma śmieci - są surowce"

W naszej szkole uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą - panią Beatą Kluj, przygotowali apel szkolny. Przedstawili ideę propagowaną przez Fundację Nasza Ziemia postrzegania odpadów nie jako śmieci ale jako surowce wtórne. W swoim wystąpieniu zachęcali uczniów do segregowania śmieci i dbania o czystość najbliższego środowiska.
Następnie uczniowie w klasach przygotowali plakaty promujące tegoroczną akcję.
Kolejnym zadaniem będzie zwrócenie uwagi na czystość wokół własnego podwórka, posprzątanie własnego kawałka świata.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Dziś, po raz pierwszy w tym roku szkolnym, o godzinie 9:00 rozległ się dźwięk szkolnego dzwonka. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na sali gimnastycznej aby wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny.

Na początek, aby podkreślić ważność uroczystości wprowadzony został sztandar szkoły.

Następnie dyrektor szkoły, Sławomir Mikiciuk powitał wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Szczególną uwagę zwrócił na tych, którzy po raz pierwszy przekraczają próg naszej szkoły - uczniów klasy pierwszej oraz oddziału przedszkolnego. Specjalne powitania skierował także do nauczycieli, który rozpoczynają w tym roku pracę w szkole czyli pani Agnieszka Kulik, która będzie uczyła języka polskiego, oraz pan Piotr Bareja nauczyciel wychowania fizycznego. Na zastępstwo za panią Bożenę Urban na zajęcia z muzyki zatrudniona będzie pani Wanda Kurkus.

Po tych powitaniach przedstawione zostały najważniejsze informacje o tym co najważniejsze w nowym roku szkolnym, zmiany jakie wynikają z reformy, organizacja zajęć oraz najważniejsze wydarzenia szkolnego kalendarza.

Na zakończenie uroczystości uczniowie i obecni rodzice zostali zaproszeni na spotkania z wychowawcami w klasach.